Így írunk mi

Bláthys diákok gondolatai a barátságról

„Életünk során az egyik legfontosabb dolog a barátság! Hogy miért? Mert nagy lelki támasz számunkra és szinte nélkülözhetetlen. Ha valami baj történik, az első, akinek szólunk,az a legjobb barátunk. Sok döntést nem tudunk meghozni egyedül, ilyenkor segítenek a barátok. Egy jó barát a titkaidat megőrzi, és nem adja tovább. Ha van ilyen jó barátod, tiszteld és becsüld meg!”

 

„Kétféle barátság létezik: az őszinte és az érdekbarátság. Az őszinte barátot több éve ismered, olyan, mint a tested része. Ha ő nincs, akkor boldogtalan vagy. Az érdekbarátságot bármilyen közösségben megtalálod. Az ilyen barát csak érdekből lóg veled. Sok példát lehetne írni, de a lényeg, hogy ilyen barátok sajnos mindig és mindenhol lesznek…”

 

„A barát egy olyan személy, aki a bajban is melletted van. Nem akarja, hogy bizonyíts neki és elfogad úgy, ahogy vagy.  Ha valami baj van, melletted van, és nem mondja azt, hogy: „Bocsi, nem érek rá.” Elmegy veled bárhová. Nem szégyell téged. Hiányzol neki, keres téged, mindig megért. Minden fontos döntésről véleményt kér. Nem csak akkor keres, ha kell neki valami. Ezt a személyt nehéz megtalálni, és akkor jössz rá, hogy ő az, amikor bajban vagy!”

 

„A barátság nagyon fontos dolog. Nem barátság az, ha valakivel haveri kapcsolatban vagy. Inkább legyen csak egy-két igaz barátod, mint ezer kamu. A jó barát segít, meghallgat mindig. És neked is ugyanígy kell tenned vele.”

 

„A barátság szerintem csodálatos dolog. Nekem a barátság egy világra szóló bizalmat, jóban-rosszban mellettem álló társat és örökös szövetségest jelent. Számomra egy „haverból” több év alatt válik barát, amikor már sok mindent megéltünk sok-sok közös téma és történet után. De természetesen itt is a kivétel erősíti… Van amikor pár hét után barátomnak tekintek valakit, akivel annyira hasonlít a gondolkodásmenetünk vagy éppen totál ellentétes és éppen azért. A barátságot nem lehet megfogalmazni! Olyan, mintha a testvéred lenne. Jobban megbízol benne, mint saját magadban.

Ui.: Akinek egy barátja sincs, az elveszett ember.”

 

„Szerintem a barátság az egy kiszámíthatatlan fájdalom és egyben csodálatos édesség, melyet megosztunk egymással. Ez a „barátság-találmány” nem mindig tart örökké! Olyan, mint az édesség gyerekkorban: megkapod, örülsz neki, boldog vagy… Van, amikor az édesség elvész vagy egyáltalán meg sem kapod, de viszont te magad is találhatsz édességet anélkül, hogy  keresnéd, de ez sajnos csak egy átverés, mert rád vártak és édességgel kínálnak, viszont az a keserűség mélységes kútja…”

 

„Egy igaz barát mindig mellettem van. Rosszban-jóban egyaránt és ez fordítva is így működik. Ha rossz napod van, vagy neki van rossz napja, megpróbáljátok felvidítani egymást. Egymással és meg tudtok beszélni mindent. Az igaz barátra sokszor testvérként lehet tekinteni. Vitánál is általában csak testvérviták vannak.”

 

„Ha a barátságról beszélünk, nekem az érzelmek, gondolatok jutnak eszembe, hogy valójában ki is az, aki kiadja magát. Sokszor megpróbáltam barátkozni, de időnként nem mindig sikerül. Ha barátságról beszélünk, az azt jelenti, hogy megpróbálunk egymás szavára jutni, segítjük egymást. Ha valamit nem merünk megkérdezni valakitől, akkor a barátunktól meg tudjuk kérdezni.”

 

„Nagyon sokféle barátság létezik. Van olyan, melyben mindent megosztasz azzal a személlyel, aki a barátod. Minden titkot, minden fájdalmat és minden boldogságot, és ez kölcsönös is. Tanulunk egymás hibáiból és segítünk egymásnak. Olyan barátság is létezik, amely csak látszólag barátság. Az ember nem bízik meg a másikban és csak érdekbarátok. Csak azért, mert ő népszerűbb, és így a másik is rivaldafénybe kerülhet. Sok igaz barátság ment ilyenek miatt csődbe! A barátságban nagyon fontos, hogy a másikra is gondoljunk és ne csak az önös érdemeinket nézzük. Egy barátságban fontos az, hogy mindkét fél legyen önfeláldozó. Egy igaz barátság nem az egyik napról a másikra alakul ki, hanem éveken át tartó élmények szorgos munkája… Nagyon érdekes dolog a barátság és mindenkinek meg kell becsülnie a sajátját!”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük